Yoga


Her şey kendime doğru bir yola çıkma hikayesi ile başladı. Niyetim yürümek istediğim bu yolda Kübra ile karşılaşmamı sağladı. Nedenini şu an çok daha iyi anlıyorum aslında. Kendisi benim cesaret edemediğim özgür ruhum. Bir diğer parçam. Yoga ulaştığınız bir yer değil yürüdüğünüz bir yol daima. Bu yolu hissetmenizi sağlayacak en değerli duygu da gözlerinizi kapattığınızda yanınızda hissettiklerinizdir. Tek bir yoga pratiğiyle yüreğinize dokunabilecek kadar özel birisi kendisi. Ve öyle bir kalbi var ki hissetmeme şansınız asla yok. Sesi öylesine kalpten geliyor ki ruhunuza sarıldığını hissedebiliyorsunuz. En çok ihtiyacımız olanda bu değil mi zaten?

Soner – 2020

Tek başıma başladığım ve Kübra’yla birlikte devam ettiğim yoga yolculuğumda bana ondan daha iyi rehber olabilecek birini düşünemiyorum. Her derste sınırlarımın zorlandığını, konfor alanımın dışına çağırıldığımı hissettim. Bu o kadar kıymetli ki, yeni pozlarla bedenimi keşfederken ruhumu da keşfettim. Kendimle ve bedenimle daha barışık bir hale geldim, karanlıkta kalan meraklı yanım kendine bir çıkış yolu buldu. Matın üstüne her çıktığımda kendime biraz daha yaklaştım. Her gün kalbimin biraz daha açıldığını, genişlediğini hissettim. Bana ben olmayı hatırlattığın ve bu yolculukta bana yol arkadaşı olduğun için teşekkürler 💜

Derya – 2021

Hayatımızda ‘tesadüf’ diye adlandırdığımız anların aslında ‘eş zamanlılık’, hatalarımızın ve tüm başarısızlıklarımızın da bizi biz yapan temel taşlar olduğunu öğretti yoga bana. Tam olması gereken zamanda ve olması gereken yerde tanıştım yogayla. Kendimi daha mutlu, daha iyi hissediyorum değil de kendimi tam da o anda olması gerektiği gibi hissediyorum ve tüm duygularımı bütün kalbimle kucaklıyorum. Nefes aldığım her an yeni bir ders, yeni bir ben.. Teşekkür ederim !

Gizem – 2021

Yolda olup, yolda olduğunu farkında olmadan yürümekti benimki. Kendimi iterek, kendimle savaşarak o yolu fark etmeden yürümek.. Bir gün o yol Kübra’ya götürdü beni. Onunla deneyimledim, durma, bakma ve olma halini.. Olmak, yapmak..Bazen de olamamak, yapamamak halinin içinde kalabilmek, o halin içinden geçebilmek..Sıkıştığım anlarda kendime nefes alacak alanı açabilmek. Evet, tüm bunların hepsini yolda karşılaştığım Kübra ile deneyimledim. Yol bana olanı da olmayanı da kabul etme, kendimi kabul etme halini öğretti. Teşekkürler Kübra, yolum iyi ki beni sana getirdi !

Ebru – 2020